Nëse keni ëndërruar të shihni përmes mureve, nuk jeni vetëm. Drejtori ekzekutiv dhe themeluesi i Camero, Amir Beeri, gjithashtu kishte një ëndërr të tillë dhe ai arriti ta realizojë atë dhe ta zhvillojë atë në produkte të tjera që nxisin imagjinatën Ishte një ëndërr e vjetër e imja dhe pas...
Në qoftë se një markë e njohur kineze si Huawei po gjen disa vështirësi në Perëndim pas “lu.ftës” me administratën Trump, një tjetër është gati ta zëvendësoi në preferencat e publikut europian. Bëhet fjalë për Xiaomi, e cila ka tashmë rreth 10% të tregut europian të celularëve. Falë çmimeve të...
Sot e kësaj dite kompanitë prodhuese telefonike po arrinjë majat e suksesit. Koha kalon dhe këto kompani prodhojnë fjalën më të fundit të teknologjisë. Kështu ka bërë edhe kompania Apple e cila pak kohë më parë hodhi në treg Iphone 11. Apple ka paralajmëruar gjithë përdoruesit e Iphone dhe...
Instagram është një ndër rrjetete që nëse jeni përdorues mund të përfundoni duke ndjekur qindra, në mos mijëra, njerëz. Ndodh që shumë herë të mos shihni në kryefaqen tuaj personat apo miqtë që ju dëshironi pasi ju dalin postime të ndryshme para. Nëse po kërkoni ndihmë të hiqni disa...
WhatsApp ka rregulluar një problem me sigurinë që i lejonte hakerave të hakonin profilin tuaj thjesht duke nisur një GIF si mesazh, transmeton Gazeta Metro. Pajisjet që funksionojnë me Android 8.1 dhe 9 ishin më të rrezikuarat. Një studiues e zbuloi problemi dhe e bëri publik këtë problem me...
Shfletuesi i internetit ‘Google Chrome’ është në mesin e më të shkarkuarve nga përdoruesit, ndërkohë ‘Mozilla Firefox’ duket se është më i sigurtë për të gjithë përdoruesit. Sipas nje analize nga Zyra Federale Gjermane shfletuesi ‘Mozilla Firefox’ për sa i përket privatësisë dhe sigurisë është kosnideruar më i...
Instagram së fundmi ka ardhur në ndihmë përdoruesve të tij në lidhje me një aplikacion të ri të quajtur “Threads.” Informacionet bëjnë me dije se ky aplikacion është kryesisht për mesazhe, por i dizajnuar vetëm për shoqërinë tuaj të ngushtë. Për këtë aplikacion ka qenë duke u folur që...
Facebook së fundmi ka fshirë qindra llogari, faqe dhe grupe nga platformat e rrjetit social për të cilat shprehet se ishin të rrezikshme.   Gjiganti i teknologjisë deklaron se ka fshirë 443 llogari Facebook-u, 125 Instagram-i si dhe 200 faqe dhe 76 grupe me origjinë nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti,...
Google, kohët e fundit gjithmonë ka qenë e angzhuar në lidhje me ruajtjen e sigurisë në internet duke lëshuar tre mjete të reja që u japin përdoruesve mundësinë për të kontrolluar të dhënat që ata ndajnë kur përdorin Google Maps, YouTube dhe Google Assistant.   Kjo është se si arrin modalitetin...
Vetëm pak ditë më parë kompania Apple prezantoi modelet më të reja të Iphone, iphone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Gjithçka është e përmirësuar në modelet e reja duke filluar që nga ekrani, procesorët, bateri më jetëgjatë, si dhe tre kamera të reja. Ndonëse pritej që...