Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme. Mbrojtësi 22-vjeçar i Lokomotivës së Moskës, Inokenti Samokhvalov humbi jetën teksa ishte duke kryer një seancë stërvitore individuale në kushtet e shtëpisë, i detyruar nga izolimi për shkak të koronavirusit. Lajmin e dha vetë klubi rus nëpërmjet një...
Sporti shkodran ka marre sot pasdite nje lajm shume te hidhur. Eshte nd are nga jeta ne menyre te papritur nje nga biznesmenet e njohur te ketij qyteti, por edhe ish- hendbollist i Vllaznise dhe njekohesisht edhe donator dhe drejtues i ekipit vitet e fundit, Nikolin Karroca. Nje nd arje...
Ish-futbollisti dhe ish-trajneri legjendar i futbollit kosovar Bahir Shemsedini ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 83-vjeç. Shemsedini ka dhënë shumë kontribute në rritjen e futbollit kosovar. Ai nuk u dorëzua së kontribuari as në kohën e okupimit serb. Shemsedini njihet si një nga futbollistët më të mirë të Ferizajit...
Ish-boksieri Skënder Kurti është vik tima e 21-të në Shqipëri nga virusi. 61-vjeçari pësoi vde kje klinike në 23 mars dhe u raportua si vik tima e pestë e virusit në Shqipëri, por më pas duket se stafi mjekësor bëri mrekulli duke e mbajtur gjallë. Ai prej disa ditësh qëndroi...
Tashmë virusi i njohur si COVID 19 ka prekur zyrtarisht edhe një futbollit të Seria A. Bëhet fjalë për Daniel Ruganin qendërmbrojtësin e Juventusit që nga vetë klubi është konfirmuar se rezulton mbartës i koronavirusit. Një lajm që ka futur në panik klubin e Juventusit por jo vetëm pasi...
Timo Hubers mbrojtësi i qendrës i skuadrës së Hanoverit është futbollisti i parë i prekur nga koronavirusi. Lajmi është konfirmuar nga mediat gjermane të cilat bëjnë të ditur se 23 vjeçari ndodhet aktualisht në karantinë në shtëpi. Ndërkohë e gjithë skuadra e Hanoverit dhe stafi i ekipit do të kryejnë testin...
Sot ne stadiumin Loro Boriçi po luhet ndeshja Vllaznia Partizani. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur qe ndeshja midis dy skuadrave te zhvillohet pa tifoze. Ky vendim eshte marre per shkak te situate se fundit qe po perballon vendi yne, nje mase shume e mire per te parandaluar perhapjen e...
Dy ndeshjet e ditës së hënë në Kategorinë Superiore Skënderbeu Kukësi dhe Vllaznia Partizani do të zhvillohen pa tifozë. Ky është vendimi i marrë pas takimit të drejtuesve të Federatës Shqiptare të Futbollit me përfaqësuesit e klubeve që u bë pas urdhrit të Ministrisë së Shëndetësisë për anulimin e...
Një ditë e paharrueshme 8 marsi 2020 për Armando Brrojën. Talenti shqiptar debutoi me Chelsea në Premier League. Nje arritje e madhe ne nivel personal për 18 vjecarin që konsiderohet ndët talentet më të mëdhenj shqiptar në qarkullim. Ai u fut në fushë në minutën e 85 ne sfiden...
Vllaznia do të luajë të hënën pasdite në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen e rradhës për kampionat dhe këtë herë ajo do të mundohet të korigjojë gabimet e bëra në ndeshjet e kaluara në Shkodër dhe do të kërkojë patjetër fitoren ndaj Partizanit. Kështu ka deklaruar në konferencën e shtypit...