Argita është 8-vjeçarja që vuante nga skolioza dhe iu nënshtrua ndërhyrjes së parë, ku iu vendosën implantet. Ndërsa në total vogëlushja duhet të kryejë 10 operacione, të cilat mund të shkojnë deri në 35.000 euro.   Pas operacionit të parë, Argita është bërë më mirë dhe në momentet kur la spitalin...
Imami i njohur Elvis Naçi, i cili drejton emisionin “Shqiptarët për shqiptarët”, ka publikuar historinë e Elias, vogëlushes 14 ditëshe, e cila lindi me një sëmundje të rrallë.   Naçi thotë se mjekët i kishin thënë gruas se nuk duhet të lindte, por ajo guxoi duke rrezikuar jetën e saj dhe...
Jasemina Luarasi u nda nga jeta në 17 prill 2020, në moshën 21-vjeçare. Shkaku i vdekjes është përcaktuar arrest kardiak, por se pse erdhi kjo situatë, nuk shpjegohet.   Jasemina kishte lindur me mungese të qiellzës (palatoksinë), por falë disa ndërhyrjeve kishte korrigjuar këtë problem. Megjithatë, kjo anomali i krijoi probleme...
Është publikuar në Fletoren Zyrtare të qeverisë greke akti normativ mbi proçedurën e punësimit të punonjësve sezonalë nga vende të treta. Akti normativ përfshihet nga një paketë e re ligjore mbi përballimin e pasonave të COVID-19 që është miratuar me proçedura urgjente. Në aktin normativ nuk përshkruhen proçedurat sanitare si testi...
Nënoficeri i Gardës së Republikës, Ervin Derguti rezulton izhukur prej tetë ditësh. Ka qenë daja e Dergutit ai që ka bërë denoncimin në emisionin “Pa gjurmë”, në “Report TV”, ku kërkon ndihmë për gjetjen e nipit. Në studio, Haxhi Vela sqaron se zhdukjen e tij e kanë mësuar dy...
Imami Elvis Naçi ka reaguar pas një shkrimi të gazetarit Denis Dyrnjaja që e akuzonte atë për abuzim me të ardhurat e mbledhura nga fondacioni i tij bamirës.   Dyrnjaja i bënte thirrje prokurorisë të hetonte imamin, veçanërisht lidhur me blerjen e një spitali privat.   Por ja si i përgjigjet Naçi-gazetarit: Jam më...
Elvisi Naçi, i cili njihet për bamirësitë e tij të shumta ka bërë të lumtur edhe disa fëmijë të tjerë. Falë tij, borxhi prej 10 milion lekësh i zonjës Omeri është shlyer në bankë. Ndër të tjera, Naçi tha: NE KEMI ARDHUR SOT PËR TË BËRË NJË TRANSFERTË NGA NUMRI I LLOGARISË...
Vëllai dhe motra u përballën sot me njëri-tjetrin në rubrikën “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan. Mondi pas kthimit nga emigracioni i kërkon motrës së tij që të largohet nga shtëpia dhe të krijojë familjen e saj. Ai do të martohet, por nuk mund të jetojë në të njëjtën shtëpi...
Greqia dhe Shqipëria kanë arritur një marrëveshje sa u përket punëtorëve sezonal, ku pritet të përfitojnë deri në 10 mijë shqiptarë. Marreveshja parashikon punësimin sezonal me procedura të përshpejtuara të 7-10. 000 shtetasve shqiptarë, të cilët do të punësohen me të drejta të plota, shkruajnë mediat greke.   Punëtorët shqiptarë dotë...
Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një foto në Facebook, që sipas tij është menuja e mëngjesit të shqiptarëve të kthyer nga Italia, të cilët janë karatinuar në një hotel në Shëngjin. Mëngjesi përfshin një salçiçe, një vezë, dy feta buka, pak domate dhe kastravec. Gazetari shprehet se të paktën...