Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe ministrat janë në terren dhe kan parë nga afër sakrificat e qytetarëve dhe zyrtarëve komunalë, që sfidojnë ujin e rrëmbyeshëm për gjetjen e dy policëve Banorë të shumtë të zonës së Hanit të Elezit, pjestarë të FSK'së e zyrtarë policorë, nuk janë ndaluar pothuajse për...
Rikthehet dhuna në futbollin serb. Bëhet fjalë për derbin mes Cervena Zvezda dhe Partizanit të Beogradit. Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan takimin në një arenë lufte. Ultrasit çanë rrethimin e tribunave dhe vrapuan për tu...
Policia greke ka arrestuar një të ri shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim për përdhunimin e një shtetase greke dhe grabitje. Emri i 25-vjeçarit nuk bëhet me dije. Ngjarja ndodhi një vit më parë në lagjen ‘Peristeri’ të Athinës. Shqiptari i ndihmuar dhe një tjetër bashkomas hyri për të...
Arrestohet në afërsi të Kosturit një shtetas shqiptar, i cili akuzohet për trafik droge. Shqiptarit, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, iu gjet në makinë një sasi prej 54,4 kg kanabis. Në përpjekje për t’i shpëtuar patrullës së policisë, 47 vjeçari perplasi mjetin e tij me dy makina...
Këta që shihni në foto janë pesë shqiptarë në moshë të re të përfshirë në grabitje të shumta me armë, por edhe me përdhunime. Dëshmitë tronditëse të grave viktima të të ashtuquajtur banditë me kallashnikov, kanë dalë në gjyq. Gratë e abuzuara seksualisht nga të akuzuarit e rinj, kanë përshkruar...
Bora këto ditë ka mbuluar të gjitha skutat e qyteteve të Kosovës. Një pamje të mahnitshme i ka dhënë qytetit të bukur të Prizrenit, shkruan KultPlus. KultPlus ju sjellë një fotografi të Mergim Fanaj, e cila është shkrepur afër urës së gurit në Prizren, ndërsa lart shihet edhe Kalaja e...