Humbja e dashurisë dhe humbja e kuptimit të jetës janë dy arsyet kryesore që e thyejnë një zemër Dhimbja të vret, mirëpo ka edhe “ilaçe” që shërojnë një zemër të thyer. Më poshtë do të keni mundësinë të lexoni 4 këshilla si të ecni përpara edhe pas ndarjes nga një lidhje...
Dashi Dashuria: Gjatë ditës mund të ketë ngjarje të papritura dhe komplikime në sferën e dashurisë për shkak të disa grindjeve me partnerin. Shmangni krijimin e një situate të pakëndshme që mund të dëmtojë marrëdhënien. Për beqarët, mund të ketë takime të shkëlqyera. Puna: Dita diskrete për sferën profesionale, edhe nëse...
Komunikimi shpesh cilësohet dhe si mënyra më e mirë për të pasur një marrëdhënie sa më të shëndetshme dhe larg problemeve. Një çift mendon se përmes komunikimit janë në gjendje që të shuajnë dhe dilemat që kanë mes tyre por që në të vërtetë nik është zgjidhja e...
Mënyra se si përqafon mund të zbulojë shumë për marrëdhënien tënde. A Ky konsiderohet si një përqafim miqësie dhe nëse ti përqafon kështu e ke të vështirë ta hapësh zemrën tënde dhe nuk e bën me këdo. Je një person i kujdesshëm kur dashuron dhe u kushton shumë vëmendje edhe gjërave...
Dashi Dashuria: Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm në punët e dashurisë dhe do të përpiqeni të silleni mirë. Do të ketë më pak grindje dhe më shumë reflektim, dhe kjo do t’ju lejojë të përjetoni lehtëisht ditët. Edhe beqarët do jenë më të shkujdesur dhe do ta...
DASHI A keni qenë duke menduar për adoptimin e një kafshe? Nëse po, sot është dita ideale që të shkoni në qendër dhe të merrni një. Ju do të dini cilin të merrni pasi kafsha do ju zgjedhë ju. Nëse kjo është ajo cfarë doni, mos lejoni gjërat e vogla që...
Jo të gjitha marrëdhëniet zgjasin përgjithmonë. Ndonjëherë një çift ia del të shkojë në altar. Ata mund ta bëjnë të funksionojë për disa vite. Ndoshta mund të kenë edhe fëmijë, por herët ose vonë, për çudinë e askujt, e gjejnë veten përpara një gjykatësi, duke kërkuar divorcin. Megjithatë para se...
Gaforrja Gaforrja është xheloze, por mund ta fshehë. Shpesh të tjerët nuk e dinë kur ajo është xheloze, por nëse e vënë re, atëherë do të përfshihen se s’bën në këtë lojë. Virgjëresha Virgjëresha është xheloze, sepse dikush është më i mirë se ajo në diçka. Është shumë...
Ndonjëherë ne fajësojmë veten për mënyrën se si e jetojmë jetën tonë, sepse ajo nuk është aq perfekte, aq sa ne do të donim të ishte Kur flasim me miqtë tanë ose vrojtojmë në rrjetet sociale, arrijmë në përfundimin se jeta jonë është e zbehtë në krahasim me jetën e...
Dashi Dashuria: Kjo është një ditë e keqe, por që do përmirësohet në vijim. Do të shtyheni të flisni me të dashurin, sepse qielli është vërtet magjik për ju. Nëse jeni beqarë dhe keni qëndruar vetëm për një kohë të gjatë, do të keni mundësi për njohje. Puna: Lajm i mirë...