Ne jemi të gjithë të ndryshëm në mënyrën tonë, por shpesh e harrojmë këtë fakt dhe fillojmë t’i gjykojmë të tjerët.Një person me aftësi të kufizuar përballet me shumë vështirësi gjatë ditës dhe gjatë jetës së tij, duke filluar nga punësimi, transporti publik e kështu me radhë. Akoma është e...
Lajmi është bërë i ditur nga Myftinia e Shkodrës, përmes një postimi në Facebook ku përcillen edhe informacione të tjera të rëndësishme për besimtarët mýslimanë. “Sipas udhëzimit zyrtar të Komunitetit Mýsliman i Shqipërisë, nr. 240 Prot., datë: 18.5.2020, për rifillimin e aktivitetit fetar në xhámi, ju bëjmë me dije se:   –...
Pandemia e shkaktuar nga Covid-19 ka ndaluar bizneset jo-thelbësor që të funksionojnë.   Përveç humbjeve për shkak të mos arritjes së gjenerimit të të ardhurave, gjatë gjithë kohës që pritet të paguajnë paga dhe qira (të paktën), probleme të mëtejshme veç janë shtuar. Një dyqan i veshjeve dhe aksesorëve kohët e fundit...
Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA, Donald Trump është një prej grave më të fuqishme, por edhe më të bukura në botë. Vajza e presidentit amerikan, të cilës Trump i ka dhënë rëndësi të veçante, ka marrë pjesë në disa takime të rëndësishme ndërkombëtare, ku nuk ka munguar as...
Këngëtarja Shkëndije Mujaj ka vendosur që në muajin e shenjtë të Ramazanit, të fshijë të gjitha fotot provokuese në profilin e saj në Instagram dhe të mbulohet me shami, për t’ju dedikuar fesë islame.   Ajo ka zhvilluar një rubrikë pyetje-përgjigje me ndjekësit, ku ka shpjeguar që e ka bërë këtë...
Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj vetëm pak kohë pas ndarjes së bujshme, janë rikthyer në krahët e njëri-tjetrit. Ishin postimet e njëjta nga çifti që zbuluan rikthimin e tyre, teksa ndodheshin me pushime në jug.   Së fundmi Jonida e ka ftuar Romeon për një darkë në shtëpinë e saj, së...
Një gjest shumë i bukur ky i policisë metropolitane në zonën e Enfield e cila ka surprizuar djalin e vogël të një familje shqiptarë që jeton në Britani të Madhe. “Ky djalë i vogël pati një vizitë nga ne sot, dëgjuam se ishte ditëlindja e tij e 4-të dhe se...
Kryeministri Edi Rama dhe zyra e tij e marrëdhënieve me mediat, duket se kanë kohë të mjaftueshme në dispozicion, që të bëjnë videomontazhe, që do ua kishin zili dhe regjisorët më të mirë të komedive. Mëngjesin e sotëm kreu i qeverisë ka postuar një video ku përjeshton të gjitha akuzat...
Avokati i njohur Altin Goxhaj përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se Qeveria i dha të drejtën OBSH për t´i përdorur shqiptarët si kavíe për vaksinat që mund të zbulohen kundër Covid 19. Në këtë kuadër, Goxhaj shkruan se kjo ishte arsyeja pse Rama, Basha dhe Meta bënë ndryshimet...
2013 ishte viti i shpresës. Shqipëria votoi atë vit për largimin dhe ndëshkimin e një qeverie që vr au dhe vodhi. POR…. Shpresa shumë shpejt u venit. Sot, 7 vite më pas, Shqipëria mbetet sërish në fund të renditjeve europiane dhe rajonale si një ndër vendet më të varfra në...