Dashi Dashuria: Është momenti më pak i përshtatshëm për të bërë xheloz partnerin/en, përpiquni të zgjidhni gjithçka me durim të madh. Mos i besoni zgjedhjet tuaja në dashuri ndaj rastit dhe nxirrni gjithë guximin tuaj. Për beqarët do të ketë pak zhgënjim midis miqve dhe të njohurve të rinj. Puna: Sot...
E keni menduar ndonjëherë se përse kirurgët vishen me ngjyrë të gjelbër ose të kaltër gjatë kohës që janë në dhomën e operacionit por asnjëherë nuk veshin mantel të bardhë? Arsyeja është se ngjyra e bardhë mund ti verbërojë kirurgët për disa minuta kur e ndryshojnë shikimin nga...
Shumë prej nesh shqetësohen nëse fëmijët tanë janë të lumtur apo jo. Ne parashikojmë për ta gjëra të mëdha, si karriera fitimprurëse, arritje akademike etj etj. Dhe kështu ne i shtyjmë fëmijët tanë të punojnë shumë, por shpesh ato që me të vërtetë i bëjnë ata të lumtur janë...
Dashi Përpiquni të shmangni nga vetja njerëz, të cilët kujdesen vetëm për paraqitjen e jashtme. Nëse qëndroni në praninë e këtyre njerëzve, disa persona me ndikim mund të krijojnë mendimin e gabuar rreth jush. Duke mbrojtur vlerat tuaja, ju, në fakt, i përforconi ato. Demi Eshtë koha për t’u treguar më konservatore...
Një studim i kryer nga dy universitete prestigjioze, Universiteti i “Maryland” dhe “Radbound”, ka konfirmuar se fëmijët që flenë me prindërit kanë një gjendje psikologjike dhe shëndetësore shumë më të mirë se ata që flenë menjëherë në dhomën e tyre të gjumit. Studiuesit e udhëhequr nga Dr. Beijers, kryen...
Të gjithë ata të cilët kanë lindur në vitet 90’, kanë diçka të përbashkët. Sa herë që shohin fëmijët e sotëm, ndjejnë keqardhje që fëmijëria të cilët po jetojnë sot, është kaq bosh. Të ishe fëmijë në epokën ku nuk kishte teknologji, as internet, as telefona, është një bekim...
Ajo është stilistja shqiptare që ka veshur Katy Perry-n, Lil Kim-in, Paris Hilton-in, Sofia Vergaran-in, Jennifer Lopez-in, Eva Logoria-n dhe shumë personazhe të tjera të famshme të botës së muzikës e kinematografisë. Ema Koja Savahli është emri i një linje unike veshjesh femërore, fustane që kanë magjepsur Amerikën dhe...
1630 – Myslimanët e udhëhequr nga Profeti Muhamed bin Abdullahs.a.v.s. ngadhënjyen mbi Mekën dhe Qabenë. Ngadhënjimi mbi Mekën rezultoi një fillim i rëndësishëm për përhapjen e Islamit anembanë gadishullit Arabik dhe më gjerë në botë. 1693 – Vullkani Etna u aktivizua për herë të parë. Pozicionuar në lindje të ishullit...
Ne shpenzojmë rreth një të tretën e jetës sonë në gjumë, por shumë njerëz ankohen vazhdimisht se nuk bëjnë gjumë të mirë. Fuqia e ujit 20 minuta para se të shtrihesh, uli dritat e banjës, vendos një muzikë relaksi në smartphone dhe bëj një dush të ngrohtë. Muskujt do të çlirohen...
Nuk ka kundërshtim fakti se vera e mirë kushton por 40000 dollarë për një shishe duket një shifër e majme. Sidoqoftë prodhuesit hungarezë të verës Royal Tokaji thonë se koleksioni i tyre i limituar ia vlen. Essencia 2008 është vera më e shtrenjtë e hedhur në shitje për vitin...