Sa prej nesh besojnë në fuqinë e numrave? A e dini pse 13-a konsiderohet numër ters? Po 31-shi pse konsiderohet si fatsjellës? Që në lashtësi, numerologjia është konsideruar si shkenca e interpretimit të numrave, duke përcaktuar karakteristikat e individit dhe pse jo të ardhmen. 3, 9, 12, 15, 21,...
Gjithë shijet e Krishtlindjeve në një gotë! Sekreti që do ta bëjë verën e ngrohtë pijen e preferuar të festave
Vera e ngrohtë ose ‘brule’ ose ‘mulled’ kombinon të gjitha shijet e Krishtlindjeve në një gotë! Ajo bashkon shijet festive të kanellës, karafilit, arrës moskat dhe verës së kuqe.
 Përbërësit:
750 ml...
Dashi Nëse gjeni veten të dyjëzuar në dashuri prej situatave, do të thotë se nuk është ende momenti për të marrë një vendim. Një shenjë e fatit do t’iu udhëzojë. Në raportin në çift, do të gjeni dëshirën e përbashkët për të hedhur bazat për të ardhmen. Demi Ndikimi i Hënës në...
Gjyshërit krenarë veçanërisht duan të mbajnë fotografitë e nipërve të tyre në kuletat e tyre. Edhe disa prindër halla dhe xhaxhallarë gjithashtu dëshirojnë ta bëjnë këtë. A nuk keni një foto bebi në portofolin tuaj? Nëse jo nga sot duhet ta vendosni për një arsye shumë të fortë. Askush...
Një gjyq i jashtëzakonshëm po zhvillohet në qytetin gjerman të Zwickau, ku një foshnjë 8 muajshe është në gjyq për shkak të një borxhi të trashëguar. Mila trashëgoi borxhin e gjyshit të saj prej 13.000 eurosh dhe mund të dënohet për faturat e telefonit dhe abonimin në kanalin sportiv "Sky". E...
Në fund të vitit, cdo familje në datën 6 Dhjetor vendos pemën e Krishtlindjeve, me drita shumëngjyrëshe dhe zbukurime nga më të ndryshmet. Pema është bërë një simbol i këtyre festave dhe tregon nisjen e periudhës më të bukur të vitit. Si lindi historia e pemës së Krishtlindjeve? Fillimisht, pema e...
Të gjithë e ëndërrojmë të kemi shtëpinë tonë, por kjo është një gjë e cila kërkon shumë kohë, mund dhe sigurisht para. Po sikur t’iu thonim që kemi gjetur shtëpinë e cila është gati për vetëm 10 minuta? Apartamenti, i ndërtuar nga kompania ‘Ten Fold’ është rreth 60m katrorë. Ai mund...
Festa e Vitit të Ri po afron, por të gjithë janë të shqetësuar se si ta festojnë këtë vit. Pse të mos kalosh një ditë të lumtur dhe shplodhëse që kjo ditë si kjo premtojnë, por të përsërisësh gjerat monotone që përsërit çdo vit. Një darkë me ushqime të shijshme...
Mariah Carey njihet ndryshe edhe si Mbretëresha e Krishtlindjeve. Deri tani këngëtarja ka publikuar 3 albume me këngë Krishtlindjesh, duke u bërë akoma më e famshme. Të gjithë e dimë që kënga e saj All I Want For Christmas është hiti më i famshëm i festave. Dyqanet lokalet qëndrat...
Dashi Sot do të keni luhatje të humorit, një situatë të cekuilibruar. Do të keni mundësi të shumta për të qëndruar në rrugën e duhur dhe të përqëndroheni tek dashuria. Nëse jeni vetëm, do të ndjeheni melankonik, por kjo gjë nuk do t’iu bëjë të tërhiqeni. Në aspektin e punës,...