Dashi Bëni kujdes ndaj të papriturave! Hëna ju vihet kundër dhe parashikohen momente krizash dhe tensioni, sidomos në dashuri, për gjithë ata që ju duhet të bëjnë një zgjidhje. Parashikohet një e diel aspak e frytshme sa i takon ndjenjave. Mundohuni që ti menaxhoni sa më mirë situatat, në mënyrë...
SHBA, Rusia dhe Kina mbeten vendet më të fuqishme të planetit, ashtu si vendet e tjera kanë parë që pozicionet e tyre bien, sipas renditjes globale të këtij viti në fuqi. Izraeli ndodhet në vendin e 8-të, pra në Top-10. Renditja, botuar nga “US News and World Report“, shikon ndikimin...
Nëse të humb dicka në Tokio, Japoni, me siguri që do ta gjesh shumë shpejt! Me një popullsi deri në 14 milionë njerëz, miliona sende humbin çdo vit. Në vitin 2018, mbi 545,000 karta identiteti iu kthyen pronarëve të tyre nga Policia Metropolitane e Tokios. Po kështu, 130,000 telefonë celularë...
Të gjithë e dimë që nëse bëhesh pjesë e familjes mbretërore ashtu si Kate Middleton apo Meghan Markle jeta nuk është me e njëjtë. Bashkë me këtë titull vijnë dhe angazhime të tjera siç janë dhe ndryshimi rrënjësor i veshjeve. Çdo pjestar i kësaj familjeje qoftë princeshë, dukeshë apo...
Dashi Edhe ata persona që do jenë totalisht të përhumbur në dashuri, duhet të bëjnë një hap pas, ose të rrinë në heshtje, pasi parashikohen tensione të forta të cilat duhen menaxhuar me kujdes. Kjo e dielë do ju gjejë të përhumbur në aktivitete dhe situata që ndryshojnë papritur. Do...
Gjetja e partnerit është një ndër sfidat dhe vështirësitë më të mëdha me të cilat përballet secili nga ne. Në një marrëdhënie në çift shpesh mendohet se cili do të ishte profesioni ideal i partnerit. Sipas Anketës së Komunitetit Amerikan Zyra e Regjistrimit të SHBA-së të vitit 2014 një shumicë...
1- Kujdesuni për to. Pastrojini rregullisht, mos i kafshoni, mos ushtroni forcë mbi to, lajini me furçë të posaçme. Mos i prisni me gërshërë, apo prerëse të zakonshme. Limojini gjithnjë në një drejtim, dhe jo lart e poshtë. 2- Përdorni xhel mbrojtës për thonjtë. Veçanërisht kur ata janë te dobët,...
Ditën e sotme ministri Sandër Lleshaj prezantoi një paketë masash për qarkullimin rrugor duke paralajmëruar një ashpërsim të ligjit me shumëfishim gjobash për drejtuesit e mjeteve dhe implementimin e të ashtuquajturit testi i idiotit. Testi është një vlerësim mjekësor psikologjik i cili përdoret nga autoritetet gjermane për të vendosur...
Dashi
 Kjo ditë parashikohet të jetë mjaft interesante, ku do të bëni të mundur vënien në jetë të një projekti. Mund të përballeni me mundësi vërtetë të frytshme. Shfrytëzojeni sa më mirë këtë ditë, pasi do të jeni të mbushur me energji. Kjo e premte është e duhura për të...
Dashi Për të lindurit e kësaj shenje e enjtja do të vijojë të jetë një ditë e mbushur me tensione dhe stres, njëlloj si ditët e kaluara. Do të ndjeni nevojën që të përqendroheni më shumë në rikuperimin psiqik dhe fizik gjatë kësaj dite. Demi Ndikimi i favorshëm i Hënës, Mërkurit dhe...