Një vajzë 23-vjeçare zbuloi se ishte shtatzënë vetëm dy orë para lindjes, pasi shkoi në spital të kurohej nga një g ur në veshka.   Lizzie Quah, mësuese e baletit nga Bloomington, Illinois, tregoi hist orinë e saj tron ditëse përmes një video në TikTok, duke shpjeguar se si shkoi në...
Një nënë e dy binjakëve krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri thotë se njerëzit nuk e besojnë se ata janë motër e vëlla pasi janë shumë të ndryshëm madje edhe në ngjyrën e lëkurës. Judith Nëokocha, 38 vjeçe, pranon se ajo mbeti e befasuar kur lindi një djalë të zi,...
Nje video e publikuar së fundmi tregon një peshk, tip delfin, me një stomak të mbushur plot me objekte plastike, teksa një peshkatar po e hapte atë. Peshku, i njohur gjithashtu si Mahi Mahi, u kap nga një peshkatar në brigjet e Kosta Rikës. Pasi u tërhoq në bordin e varkës...
eknologjia do ti vijë në ndihmë dhe partnerëve dyshues si dhe do të nxjerrë zbuluar partnerët tradhtarë. Një kompani spanjolle ka prodhuar një dyshek kundër tradhtisë. Ky lloj i dyshekut inteligjent quhet Smarttress dhe është projektuar nga kompania spanjolle e quajtur Durmet. Dysheku Smarttres është i lidhur me një aplikacion që shkarkohet...
Nuk ka asgjë më të fortë se intuita e një nëne. Këtë gjë e di mirë Kara Sefo, një nënë angleze 43-vjeçare nga Newcastle. Ajo e ndjente se tek djali i saj i vogël Rocky kishte diçka që nuk shkonte. Një refleks i çuditshém në syrin e majtë të...
E vendosur në kodrat jugore të Italisë, Colobraro duket përmes fotografive si një fshat i përkryer njëkohësisht i çuditshëm. Por ky qytet mahnitës fsheh një sekret shqetësues, kështu që banorët e nuk do ta thonin kurrë emrin e vendit ku ata jetojnë.   Colobraro thuhet se është e mallkuar, me shembuj...
Ndërkohë që pjesa më e madhe e botës është izoluar, njerëzit janë përpjekur të përhapin pozitivitetin sa më shumë që të jetë e mundur, pavarësisht kufizimeve të jetës së përditshme. Gjeste të pabesueshme mirësie dhe vlerësimi janë dëshmuar në të gjithë botën.   Dhe në një kohë kur njerëzit janë duke...
Rafael Mayer ishte dy vjeç kur prindërit e tij nisën të shqetësoheshin sepse nuk kishte nisur të fliste. 5 vite më pas, djali i vogël nga Brazili mësoi 9 gjuhë. Në vitin 2012, ai u dërgua doktor më doktor dhe të gjithë dolën në përfundimin që ai kishte çrregullime...
Një video në TikTok në të cilën një grua shpjegon metodën e pastrimit të dhëmbëve të burrit të saj ka shkuar virale dhe ekspertët e dhëmbëve kanë komentuar të thonë që është mënyra ‘e duhur ’për ta bërë atë. Çdo mëngjes kur ngrihemi dhe çdo natë para se të shkojmë...
Mjalti “Elvish Honey”, që në shqip përkthehet “Mjati i Elfëve”, konsiderohet si më i shtrenjti në botë dhe kushton 5 mijë euro kilogrami dhe është shumë i lartë dhe i paarritshëm për një pjesë të madhe të popullsisë. Ky mjaltë i veçantë prodhohet nga bletët në mënyrë mjaft natyrale në...