Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 15:00 në Sanxhak, Kurbin. Një banesë është përfshirë nga zjarri dhe për pasojë ka humbur jetën një fëmijë 2 vjeç. Mësohet se shërbimet e policisë dhe të zjarrfikëses kanë gjetur në ambientet e brendshme të banesës trupin e pajetë fëmijës. Nga veprimet...
Rreth 40 refugjatë irakene dhe kurdë u kapen nga policia paraditen e kesaj te premteje ne fshatin Novosele te Vlores. Emigrantët kishin hyrë ilegalisht ne territorin shqiptar nga Greqia përmes rrugës tokësore dhe kishin si destinacion kalimin ne vendet e Bashkimit Europian. Ata u kapën nga uiniformat blu teksa po udhëtonin...
Ministrja e Drejtësise Etilda Gjonaj e konsideroj skandal, lirimin nga burgu të Endrit Dokles. Nëpërmjet një dalje për mediat, Gjonaj shenjestroi gjyqtarën Enkelejda Hoxha e cila nxorri nga burgu 5 vite para përfundimit të afatit, anëtarin e Bandës së Durrësit. Ministrja shtoi se ka kërkuar nga KLGJ, pezullimin nga detyra të...
focus24 siguron videon e shpërthimit të dhe përfshirjes nga flakët të fabrikës së babait të Redjan Kralit, Gjergji Krali. Në rrugën nacionale Kavajë-Rrogozhinë, një fabrikë në administrim të Gjergj Kralit, babait të kreu të Bashkisë Kavajë, Redjan Krali, është përfshirë nga flakët. Si pasojë, ka veç dëme materiale. Policia dhe shërbimi i...
Një aksident i rëndë është shënuar këtë të enjte tek rruga Pylli i Sodës në Vlorë. Sipas informacioneve, në aksident janë përfshirë katër automjete. Tri prej makinave kanë qenë në lëvizje në momentin e përplasjes, ndërsa e katërta ka qenë e parkuar. Deri tani raportohet për tre persona...
Identifikohet viktima e aksidentit të rëndë të regjistruar mesditën e kësaj të enjte në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Ndue Lleshi, drejtues njerës prej makinave të përfshira në aksident humbi jetën nga përplasja e fortë mes dy mjeteve në vendin e quajtur ” Piraj”. Viktima i moshës 70 vjec që drejtonte makinën tip...
Gjate nje operacioni ne portin e Durresit, policia kufitare vuri ne pranga drejtuesin e nje autobusi. Gjate kontrollit, ne mjetin e tij u gjeten shume dokumete te falsifikuara. 42 vjecari, banues ne Shijak, mbante fshehur poshte timonit te autobuzit disa pasaporta, karta identiteti, karta bankare dhe leje drejtimi mjeti falso,...
Një shtetas i ka dhënë fund jetës mengjesin e kësaj të enjte në Tiranë. Një 33 vjecar i identifikuar me inicialet A.R. është vetëhedhur nga kati i 12 i pallatit në rrugën “Shefqet Musarai” . Viktima ka zgjedhur për fat të keq të hidhet nga pjesa e brendshme e shkalleve...
Dy persona kanë përfunduar në komisariat këtë të mërkurë gjatë një aksioni të Policisë së Shkodrës. Sipas njoftimit të policisë, shtetasi P. Th 59 vjeç, banues në Laç është arrestuar pasi ka plagosur me dashje një person. Ditën e djeshme, shtetasi A. B. është konfliktuar fizikisht me shtetasin P....
Policia e Korçës ka ndaluar këtë të mërkurë tre persona, të cilët ishin dënuar nga gjykata me burg. Dy prej tyre, shtetasi A. Y. 55 vjeç dhe R. A. 32 vjeç, ishin të shpallur në kërkim. 55-vjeçari ishte dënuar në dhjetor të vitit 2019 me burg për veprën penale...