Protestat kundër diskriminimit racor në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë tani prej një muaji.Ndryshe nga protesta të tjera me të njëjtën temë vitet e fundit, këtë radhë kanë bashkuar zërat një numër më i madh amerikanësh të bardhë dhe thirrjet për drejtësi kanë gjetur jehonë në demonstrime në qytete të...
Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov ka shkelur rregullat për ndalimin e përhapjes së korónavirusit dhe është futur në një kishë pa maskë.   Për këtë veprim u gjóbit me 153 euro. Lajmin e bëri të ditur ministri i shëndetësisë Kirill Ananiev sot (23 qershor). Një ditë më parë, Ananiev i bëri...
Shefi i emerg jencave në qytet, Paul Dezzi tha nëse nuk do të ishte për ndër.hyrjen e oficerit Vila, fëmija dhe babai do të ishin mby.tur.   Ermir Vila u nderua nga Shefi Dezzi, Ai i dha oficerit një Medalje të Nderit të Longboat Key.   Vetë Vila tha se nuk e ndjen...
Qytetari francez trashegoi nje shtepi ne qytetin Evreux te ndertuar ne vitet 1950-ta. Ai e zbuloi rastësisht pasurinë e cila kishte qenë e fshehur pas mobiljeve dhe në banjo, për të cilën tha se mezi e kishte vërejtur dhe as që i kishte shkuar në mendje.   Ari të cilin e...
Në ditëlindjen e 34-të Jenny Marr dhe burri i saj, vendosën se ishte koha të fillonin të provonin për një fëmijë.   Çifti Jenny Marr, 35 vjeç dhe burri i saj, Chris Marr, 35 vjeç, jetojnë në qytetin amerikan të Dallasit.   Më 6 tetor ajo mësoi se ishte shtatzënë. Pas më shumë...
Një i ri nga Shtetet e bashkuara ishte në kërkim të një thesari në thellësitë e lumit të Kolombit.   Si fillim ai gjeti një medalion dhe më pas disa vegla të tjera, përfshirë edhe monedha, shkruan meganews.   Kur shikoi më vonë një kuti të zezë, ai u habit pasi mendoi se...
Një mjeke angleze ka zbuluar se dikur ka punuar me një çift, që nuk e kanë kuptuar se për të pasur fëmijë, ata duhej të bënin s*ks dhe gabimisht besonte se ishte thjesht diçka që ndodhi si rezultat i të martuarit.   Rachael Hearson, 59 vjeç, ka kaluar më shumë se...
Mijëra vetë janë ngjitur në Malet Shkëmborë në Shtetet e Bashkuara përgjatë dekadës së fundit, në kërkim të një sënduku me ar, rubinë, smeralde dhe diamante. Por pas vitesh përpjekjesh, thesari i shumëkërkuar është gjetur.   “Ishte fshehur në një pyll dhe nuk kishte lëvizur asnjë centimetër nga vendi ku e...
Një vend pune në Zelandën e Re ofron 84,000 euro të ardhura në vit, por si duket askush nuk është i interesuar të aplikojë për të.   Mund të duket sikur ka ndonjë kleçkë që njerëzit nuk janë të interesuar, pasi veç pagës së mirë punohet katër ditë të javës, por...
Fëmijët dhe adoleshentët janë shumë të fuqishëm dhe shpesh duket se tejkalojnë gjithçka, përshtaten, mësojnë shpejt dhe rimëkëmben me lehtësi.   Por ka rre ziqe që mund të kenë pasoja të rë nda dhe se duhet të përpiqemi t’i kuptojmë dhe t’i shm angim ato nga fëmijët tanë. Lana ishte energjike,...