Edhe pse Shqipëria ka tre javë që është izoluar për shkak të koronavirust, njerëzit fillojnë të zhvillojnë ceremoni mortore sipas zakoneve. Videoja që shikoni, vjen nga Durrësi dhe është publikuar nga Faxweb.al. Siç e shikoni, pavarësisht planit të masave të ndërmarra nga kryeministri Edi Rama, njerëzit e mbledhur grumbull kryejnë...
Kryeministri Edi Rama ka postuar në facebook një status ku njofton masa të reja ndëshkimore. Ai tregon se policia e ushtria do jenë në gatishmëri dhe do ndëshkojë shkelësit e rregullit në momentin e blerjeve në tregje. Çdo person që s’respekton rradhën dhe distancën do ndëshkohet madje do shkojë deri në...
Ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata foli për situatën e vështirë të futbollit në Shqipëri. Të gjitha klubet janë në vështirësi të madhe finanaciare për shkak të pandemisë së Covid-19. Në një lidhje për “Abc Neës”, Vata “thumboi” Kryministrin Rama dhe Qeverinë shqiptare. “Unë mendoj se kryesoja është që njerëzit të...
NËSE KY ËSHTË NIVELI I KUPTIMIT TË DETYRËS QYTETARE NË FRONTIN E KËSAJ LUFTE PËR JETË A VDEKJE DHE MEQË MESA DUKET ECURINË POZITIVE TË LUFTËS DERI TANI, SHUMËKUSH PO E KUPTON GABIMISHT SI ARSYE PËR T’U LËSHUAR ME IDENË SE S’NA GJEN GJË, ATËHERË PËRGJIGJA E SHTETIT DO...
Sot Shkodra përmbysi kurbën e pandemisë në Shqipëri, duke shtuar 12 raste brenda ditës, aq sa kanë qenë tre ditë më parë në gjithë vendin. Sipas datës që u është shfaqur sëmundja, i bie që ata janë pjesë e atyre paradave që bëheshin në Shkodër, një javë pasi ishte...
Spitali i Vlorës u bë me respirator të ri në një kohë të vështirë të luftës me koronavirusin, kur këto aparatura shpëtojnë jetë. Aparatura ishte blerë vite më parë nga familja Idrizaj për djalin e sëmurë, por nuk u përdor kurrë. I biri e humbi betejën për jetën, ndaj...
Nga NJVKSh, vijon të ndiqet situata epidemiologjike, dy nga pjestarët e familjeve të infektuara në Shkodër janë derguar në Tiranë me moshat përkatëse 66 dhe 78 vjeç, pasi kanë shfaqur shenja të rënduara, ndërsa pjesa tjetër e familjareve janë në gjendje të stabilizuar. Ndërsa vazhdon hetimi epidemiologjik mbi kontaktet...
Kryeministri Edi Rama sapo ka dhënë një ‘ultimatum’ të fundit sa i takon regjimit të fundjavës. Rama thotë se nga nesër e shtunë në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00, të gjithë duhet të rrinë në shtëpi sikurse fundjavën e shkuar. “NGA NESËR, E SHTUNË 13.00, DERI TË HËNËN...
Ne nje lidhje direkt e tek programi i Rudina Magjistarit, kane qene te ftuar dy vellezer shqiptar banues ne Bergamo, te cilet kane dalluar per gjestin e tyre mjaft human. Ata quhen Mervin dhe Gazjon Skuqej, të cilët kane ne pronese nje furrë buke por qe gjatë kësaj periudhe ata...
Besoj se kjo eshte nje familjet me te bukura Shqiptare ku ne te jane 7 femije ke nena ka lindur ne fillim 2 binjake me pas 2 binjake te tjere dhe me pas 2 te tjere dhe femija e tyre e fundit eshte 1.Zoti i ruajt te gjithe. Por si...