Çaj kamomili me ujë apo me qumësht, cila është zgjedhja më e mirë?

Çaji i kamomilit është një kurë e hershme e mjekësisë alternative e sidomos për qetësim para gjumit. Por cila është zgjedhja më e mirë për çajin e kamomilit uji apo qumështi?

PUBLICITET

Një filxhan qumësht i ngrohtë me çaj kamomili rekomandohet më shumë nga mjekët si një qetësues para gjumit. Për një shëndet të mirë ky kombinim është i duhuri.

Përbërësit 1 filxhan qumësht 1 lugë gjelle kamomil të thatë 1 ose 2 lugë gjelle mjaltë Përzieje qumështin dhe kamomilin në një enë të vogël lëri të ziejnë në zjarr të ulët për 15 deri 20 minuta.

PUBLICITET