Basha: Derisa i thonë Edvinit – Edi, mund t’i thonë dhe Lulzimit – Luli

Kreu i opozitës Lulzim Basha është pyetur gjatë një interviste në emisionin “Zonë e lirë”, mbi faktin se përse gjatë një daleje mediatike Ambasadorja Amerikane Yuri Kim iu drejtua atij në mënyrë jo formale, si zoti Luli Basha.

PUBLICITET

 

Kreu demokrat tha se vetë zonja Kim e ka shpjeguar këtë argument me faktin që të dy i therrasin njëri-tjetrit me emrat e parë, përkatësisht Yuri dhe Luli.

 

Por duket se kjo përgjigje nuk i ka mjaftuar gazetarit Arian Çani i cili ka këmbëngulur të mësojë nëse kjo mënyrë komunikimi është shenjë konfidencialiteti apo ironie.

 

Pedagogu Arian Curri e ka quajtur një akt të mirëfilltë diplomtik-simbolik, ndërkohë që Basha pa humbur batutën, u shpreh: Derisa i thonë Edvinit – Edi, mund t’i thonë dhe Lulzimit – Luli./Opinion.al

PUBLICITET