Alketa Vejsiu kujton ditët e saj të vështira: Sa të varfër kemi qënë.

Pak ditë më parë, moderatorja Alketa Vejsiu dhe këngëtarja Jonida Maliqi udhëtuan për në Marok dhe përmes fotove, ato ndanin me ndjekësit e tyre disa nga momentet më të bukura. Më pas u zbulua edhe nga fotografja e moderatores Alketa Vejsiu se udhëtimi në Marok është zhvilluar në kuadër të një kuadër të nje koleksioni me disa veshje unike, që dy emrat e njohur të ekranit shqiptar kanë vendosur ta quajnë helium. Së fundmi Alketa ka publikuar në llogarinë e saj një video nga udhëtimi i tyre dhe në një moment ku tregojnë se janë në Greqi. Alketa mahnitet me bukurinë e këtij, e ndërkohë dëgjohet të thotë, jo vetëm që blija çamçakiza por letrat e tyre i bëja koleksion, të shkretët ne sa të varfër kemi qenë. Ndërsa më pas gjatë gjithë videos tregohen qartë vendet luksoze ku ato janë akomoduar.